افزایش ۳۶ درصدی زائران خانه خدا در سال ۹۶/اعزام حجاج از ۲۰فرودگاه

[ad_1]

هواپیما

قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها از افزایش۳۶درصدی زائران خانه خدا در سال ۹۶خبر داد و گفت:نخستین زمان اعزام ۹ مرداد خواهد بود و عملیات اعزام به تدریج و در طول حدود ۲۵ روز انجام می‌شود.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از شرکت فرودگاه‌ها، حسین اسفندیاری با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی عملیات حج گفت: عملیات اعزام حج امسال به دلیل اینکه اعزام حجاج در سال ۹۵ انجام نشده بود، خاص و حساس‌تر است و لذا با دعوت از مدیران ۲۰ فرودگاه اعزام کننده زائران، فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور، معاون سپاه حفاظت هوایی، مدیرکل برنامه ریزی و اعزام زائران حج و عمره سازمان حج و زیارت و با حضور مدیرعامل شرکت، تمام مباحث مربوط به وضعیت خاص و اضطراری و مسائل مختلف خدماتی و رفاهی زائران بیت‌اله الحرام و مسائل حفاظتی و امنیتی آن مرور شود.

قائم مقام مدیرعامل در امور فرودگاه‌ها بر آمادگی فرودگاه‌ها برای انجام عملیات حج تاکید کرد و گفت: با پیش‌بینی اینکه امسال حج را خواهیم داشت، برنامه‌ریزی و آماده‌سازی فرودگاه‌ها از اوایل اردیبهشت با معرفی مسئولیت حج شرکت فرودگاه‌ها و به تبع آن، مسئولان عملیات حج فرودگاه‌ها آغاز شد. در این زمینه با حضور مدیرعامل و مجموعه پیگیری کننده عملیات حج، جلسه‌های را هماهنگی با رئیس سازمان حج و زیارت، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج و دیگر واحدها و نهادهای ذی‌ربط برگزار کردیم و با هماهنگی‌های به وجود آمده، دستورالعمل‌های عملیات حج را با پیش‌بینی شرایط مختلف و نحوه اجرای آن در فرودگاه‌ها ابلاغ کردیم که از سوی مدیران فرودگاه‌ها به خوبی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

او همچنین درباره اطلاع‌رسانی سریع و دقیق به زائران و خانواده آنها گفت: در یک بخش مستقل از پرتال شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، اطلاعات ضروری و وضعیت فرودگاه‌ها و ساعات پروازهای حج به صورت آنی اطلاع‌رسانی خواهد شد و با هماهنگی انجام شده با سازمان حج و زیارت، پرتال هر دو مجموعه به نحوی عمل خواهند کرد که در اطلاع رسانی به مردم هم‌افزایی داشته باشند.

اسفندیاری همچنین با بیان اینکه افزایش ۳۶ درصدی زائران بیت‌الله الحرام در خدمت‌رسانی فرودگاه خللی وارد نمی کند، گفت: به غیر از فرودگاه بیرجند که امسال برای اولین بار اعزام زائرن خانه خدا را تجربه خواهد کرد، سایر فرودگاه‌ها در سال‌های گذشته تجربه لازم برای میزبانی زائران را دارند و از طرفی هم فرودگاه‌های ما ظرفیت بسیار بالاتری برای اعزام و پذیرش دارند و برای همین، نگرانی خاصی نداریم.

او با تاکید بر اینکه سفر حج سفری خاص و ویژه است ادامه داد: آن چیزی که باعث می‌شود نگرانی و حساسیت‌هایی برای میزبانی از زائران حج وجود داشته باشد، این است که این سفر به دلیل شرایط خاص آن، استرس زیادی به زائران وارد می‌کند و از سویی نیز همراهی تعداد زیادی از بدرقه کنندگان و استقبال‌کنندگان این ضرورت را ایجاب می‌کند که فرودگاه‌ها با ظرافت و حجمی بالاتر به ارائه خدمت بپردازند.

اسفندیاری ادامه داد: افزایش ۳۶ درصدی زائران ما را ترغیب می‌کند که برای خدمت‌رسانی بهتر و بیشتر و همچنین با بسیج تمام ظرفیت‌ها با قدرت اقدام کنیم تا در این سفر معنوی برای زائران خانه خدا خاطره خوبی از فرودگاه‌ها که نقطه شروع و پایان آن هستند، به وجود آوریم.

او فرودگاه‌های امام خمینی (ره)، مشهد، گرگان، اصفهان، اهواز، شیراز، ساری، همدان، تبریز، کرمان، ارومیه، یزد، زاهدان، بندرعباس، بیرجند، کرمانشاه، زنجان، بوشهر، رشت و اردبیل را به عنوان ۲۰ فرودگاه اعزام کننده حج برشمرد و گفت: نخستین زمان اعزام ۹ مرداد خواهد بود و عملیات اعزام به تدریج و در طول حدود ۲۵ روز انجام می‌شود و بازگشت زائران نیز در طول حدود ۲۰ روز انجام خواهد شد.

401

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *