مهم ترین عامل فوت دو قلوهای نیکشهری چه بود؟

[ad_1]

دوقلوهای نیکشهری

سرپرست دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر گفت: نارس به دنیا آمدن دوقلوهای نیکشهری یکی از مهمترین دلایل فوت این نوزادان بود و متاسفانه طی روزهای گذشته شاهد منتشر شدن برخی اخبار نادرست در فضای مجازی بودیم.

به گزارش ایسکانیوز، دکتر مهران امینی فرد اظهار داشت : این نوزادان در هفته۲۸حاملگی در تاریخ 23 تیرماه در بیمارستان نیکشهر بدنیا آمدند که به علت چسبندگی از ناحیه سینه و قسمت فوقانی شکم و به تشخیص پزشکان جهت مراقبتهای ویژه به بیمارستان ایران ایرانشهر منتقل شدند و در این بیمارستان روند درمان آنها پیگیری شد.
وی با بیان اینکه بررسی های اولیه حاکی از وجود چسبندگی در ارگانهای داخلی مانند ریه، قلب و کبد مسجل این نوزادان بود, گفت: استراتژی درمانی ما در مورد این بیماران ‌در مرحله اول پایداری علایم حیاتی و تثبیت شرایط فیزیولوژیک آنهاست که باوجود بخش مجهز مراقبت های ویژه نوزادان در بیمارستان ایران ایرانشهر و پزشکان مجرب اقدامات حمایتی انجام شد اما متاسفانه به دلیل شدت و نوع بیماری و همچنین نارسی، پس از دو سه روز جان خود را از دست دادند.
سرپرست دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر در خصوص عدم اعزام این نوزادان به مراکز درمانی استانهای دیگر، اظهار داشت: اولویت اول ما، تثبیت شرایط بیماران و سپس اعزام بیماران به مراکز درمانی مجهزتر است.
دکتر امینی فرد در ادامه در خصوص برخی مطالب منتشر شده در رسانه ها که دلیل فوت دوقلوهای به هم چسبیده را عدم وجود امکانات مطرح کرده بودند، گفت:خوشبختانه بخش مراقبتهای ویژه نوزادان ایرانشهر از جمله بخشهای جدیدی است که در طرح تحول سلامت و دوسال قبل با تخصیص اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال راه اندازی شد و نیازهای مناطق تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی ایراشهر به خدمات تخصصی را تا حد زیادی برطرف کرد و شاهد کاهش چشمگیر 75درصدی در مرگ‌ و میر نوزدان بودیم.
وی در پایان افزود : مجموعه دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر تمام تلاش خود را انجام داد که این دوقلوها بهبود پیدا کنند اما دو علت نارس به دنیا آمدن و وجود کبد مشترک منجر به فوت آنها شد که این اتفاق را به خانواده آنها تسلیت می گوییم.

701

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *